האגם המתעורר - אגמון החולה

האגם המתעורר - אגמון החולה

סיפור ייבוש החולה, תוצאותיו, והקמת האגמון שהפך לאת צפרות נהדר.
מערת קשת

מערת קשת

מערת קשת הינה שרידיה של מערה ענקית ברכס הסולם הסוגר מצפון על הגליל המערבי. רוב תקרתה של המערה התמוטט מתי שהוא ונותרה רק קשת צרה למדי שנשארה על כנה, והיא יציבה דיה כדי להלך עליה ולהשקיף אל המערה שמתחתיה. מעל המערה הקימה הקק"ל פארק יפהפה, בו יש מים זורמים, שרותים ושולחנות פיקניק. האתר כולו נגיש לנכים על כיסאות גלגלים והביקור בו הוא חוויה של ממש.
עין עבדת

עין עבדת

שמורת טבע ייחודית, עם נביעת מים לכל אורך השנה באזור המדברי שליד קיבץ שדה בוקר. קניון נהדר, צמחייה ירוקה ובעלי חיים שונים המותאמים לחיים במקום.
שמורת נחל שניר

שמורת נחל שניר

נחל שניר מגיע אלינו מצפון, מדרום לבנון, ולא רחוק מגבולנו הצפוני הוקם לפני שנים אחדות פארק נאה ביותר הכולל בתוכו את אפיק נחל שניר, בריכות שונות, צמחייה עבותה ומסלול טיול יפה.
אנדרטאות אסון המסוקים

אנדרטאות אסון המסוקים

אסון המסוקים הוא כינויה של תאונה שהתרחשה בליל 4 בפברואר 1997 (כח' בשבט תשנ"ז) כאשר שני מסוקי יסעור של צה"ל התנגשו מעל עמק החולה בעת שהובילו לוחמים מחטיבת הנח"ל ומיחידות נוספות למוצבי צה"ל ברצועת הביטחון שבדרום לבנון. באירוע נהרגו כל 73 החיילים שהיו במסוקים, עם השנים הוקמה אנדרטה מרכזית להנצחת הלוחמים שנספו בסמוך למקום התאונה, ליד קיבוץ דפנה ושאר ישוב, אך בנוסף הקימו גופים נוספים, ואף משפחות, אתרי הנצחה משלהם, ניסיתי להתחקות אחר כולם ולרכזם במצגת שלפניכם.
אנדרטת

אנדרטת "אסון התאומים במנהטן" - בהרי ירושלים.

ב 11 בספטמבר 2001 התרסקו שני מטוסים אמריקאים שנחטפו ע"י טרוריסטים מארגון אל קאידה במגדלי "התאומים" שבמנהטן - ניו יורק, המגדלים התמוטטו כשהם לוקחים עימם כ 3000 קורבנות, ובהם כמה ישראלים. האמן אליעזר ויסהוף יצר אנדרטה שמומנה והוקמה ע"י הקק"ל מעל עמק הצבאים שבמבואות ירושלים. אני תיעדתי את הקמתה של האנדרטה משלב התיכנון עד "הסרת הלוט" והתהליך כולו מוצג במצגת זו.
אנדרטת יד לי

אנדרטת יד לי"ד - אכזיב

אנדרטה לנופלי "ליל הגשרים" ב 16.6.1946
מערת מנות

מערת מנות

מערת מנות נמצאת בצמוד לישוב הקהילתי מנות שבגליל המערבי. היא נתגלתה תוך כדי עבודות פיתוח לשכונה חדשה, ולאר שטרקטור גרם להתמוטטות חלק מתקרתה התאפשרה חדירה לתוכה שגילתה שהמערה הינה מערת נטיפים מדהימה ביופייה, שלא הופרעה מזה כ 20,000 שנה כאשר עקב התמוטטות נחסמה הכניסה אליה. ואולם, מתברר שלפני חסימה זו, התגוררו במערה אנשים, שהותירו ממצאים שונים, כמו גם חיות בר שחדרו למקום כשננטש ע"י האדם. העבודה במקום נערכת ע"י צוות חוקרים משולב, החופר בה מדי שנה בחודשי הקיץ, וזאת לאחר שלמערה נפרצה כניסה חדשה, מבוטנת ונעולה המונעת כניסות בלתי מבוקרות. לפניכם הצצה ראשונית לממצאי המערה ולנטיפים הנהדרים שלה.
הסחנה - גן השלושה

הסחנה - גן השלושה

הסחנה הינו הנביעה של נחל האסי הזנובע למרגלות הגלבוע, בצמוד לגדר קיבוץ ניר דויד, ובהמשך אף זורם במרכז הקיבוץ - לאורכו. זהו אחד מאתרי הבילוי היפים בארץ, מה גם שטמפרטורת המים הינה 28 מעלות חורף וקיץ, מה שמאפשר להיכנס אליהם גם בימים קרים במיוחד.
פארק גורן

פארק גורן

פארק גורן ממוקם לצד כביש הצפון (כביש 899) בסמוך מאוד לקיבוץ אילון והוא משתרע בשטח שבין הכביש למצוק נחל כזיב (הקורן) לאורך מספר קילומטרים. הפארק כולו נמצא בתוך יער אלונים וותיק, יש בו שולחנות פיקניק, אתרי ברבקיו, שרותים, מים זורמים וכד', ומעל כל אלה יש בו עמדת תצפית נהדרת על נחל כזיב שמתחתיו, ועל מבצר מונפור הצלבני שממולו (מכאן יוצא שביל מסודר היורד אל הנחל למטה ומטפס אל המבצר) המקום מזמין ביותר והכניסה חופשית.
צוק ראש הנקרה

צוק ראש הנקרה

מראותיו של צוק ראש הניקרה, הן מבחוץ, והן במנהרותיו הנהדרות.
מוזיאון לוחמי הגטאות

מוזיאון לוחמי הגטאות

המוזיאון, הממוקם בקיבוץ "לוחמי הגטאות" שבגליל המערבי, הוקם ע"י מייסדיו שחלקם היו שותפים למרד בגטאות השונים בפולין בעת מלחמת העולם השנייה. המוזיאון סוקר את ההתפתחויות המדיניות לקראת המלחמה, את מה שקרה בה, ובעיקר את אשר עבר על יהודי פולין שנדרסו והושמדו ע"י הפולש הנאצי. המצגת נותנת "טעימה" בלבד ממה שמוצג במוזיאון, ומטרתה לגרום לכך שכל אחד מאיתנו יבקר במקום וילמד על השואה ועל אלה שהעזו להרים ראש כנגדה.
מוזיאון ראלי בקיסריה

מוזיאון ראלי בקיסריה

שני מוזיאונים הוקמו בקיסריה ע"י הארי רקנטי, האחד עוסק באמנות דרום אמריקאית בעיקר, והשני עוסק בסיפורי התנ"ך.
הנצחות גדולי האומה

הנצחות גדולי האומה

סקירת אתרי ההנצחה לגדולי האומה
הקואופרציה במרחביה

הקואופרציה במרחביה

בקיבוץ מרחביה, הסמוך לעפולה נמצאת "החצר הגדולה" שמשמרת נסיון להקמת חברה שיתופית יוצאת דופן עוד בטרם הקמת הקיבוצים הראשונים, במקום השתמרו המבנים האוטנטיים (משנת 1910) וכן מוצגים ומסמכים רבים מאותה תקופה.
גני סיפור בחולון - א'

גני סיפור בחולון - א'

בחולון - המכנה את עצמה "עיר הילדים" נחנכו כ 40 גנים כשכל אחד מהם מדמה סיפור ילדים כלשהו ע"י כך שניבנו בו דגמים התואמים למסופר בסיפורים וכד', ניסיתי לבקר כמעט בכולם, לצלמם ולהביאם בפניכם, וסקירה זו משתרעת ע"פ שלוש מצגות המופיעות כאן.
גני סיפור בחולון - ב'

גני סיפור בחולון - ב'

מצגת שנייה הסוקרת את גני הסיפור בחולון.
גני סיפור בחולון - ג'

גני סיפור בחולון - ג'

מצגת שלישית בסדרת המצגות הסוקרת את גני הסיפור בחולן.
עמק דותן

עמק דותן

עמק דותן מוכר לנו עוד מסיפורי התנ"ך, כמקום בו הושלך יוסף לבור ולאחר מכן נמכר לשיירה שירדה מצריימה. במלחמת ששת הימים ניטשה בעמק דותן מערכה כבדה בדרך לכיבוש ג'נין . במצגת - חוויותי מארועי הכיבוש הללו.
עמק הבכא

עמק הבכא

עמק הבכא הוא כינוי לזירת הקרב שנערך למרגלות תל חרמונית במלחמת יום הכיפורים. במקום ניטשו קרבות עזים, רבים מלוחינו נהרגו שם, אך בסופו של דבר ניגפו הסורים והשאירו אחריהם עשרות רבות של טנקים שרופים, וחללים, ואת המקום הזה מראה המצגת.
כדורי

כדורי

ביקור בבית הספר החקלאי שבימי טרום המדינה היווה כור היתוך לחקלאי (וגם מדינאי) המדינה החדשה.
גן פסלים וגלריה - בבית אלכס קירזנר

גן פסלים וגלריה - בבית אלכס קירזנר

אלכס קירזנר - אומן העוסק בציור פיסול ועוד, בעיקר בנושאי מוזיקה. עבודותיו מוצגות בחצר ביתו וגם בבית פנימה. חוויה אמנותית נהדרת.
גן פסלי המוזאיקה בקיבוץ אילון

גן פסלי המוזאיקה בקיבוץ אילון

בקיבוץ אילון שבגליל המערבי, חי מאירקה דוידזון ז"ל - אדם עם רקורד צבאי מרשים מימי הקמת המדינה ומלחמת הקוממיות, שעסק בבינוי בקיבוצו, ולאחר מכן עבד במפעל המוזאיקה של הקיבוץ כמעצב מוצרים וחפצי אמנות, ומעבר לשעות עבודתו, תוך ניצול פסולת של אבני מוזאיקה, יצר סביב ביתו גן פסלים מרהיב, המשמש הן גן לצמחי נוי למיניהם והן תצוגת פסלי מוזאיקה נהדרים. גם ביתם של בני הזוג דוידזון מלא ביצירות אומנות והציבור מוזמן לבקר בו ולהנות, והמצגת עשוייה להראות לכם משהו מן התצוגה ולהזמינכם לביקור.
ארסוף קדם

ארסוף קדם

בצמוד לרשפון, בצד המערבי של כביש מס' 2 שוכן ישוב שהוקם ב 1935 בשם "ארסוף קדם", אך עד לימינו אלה לא זכה להכרה רשמית של מוסדות המדינה, בישוב מתגוררים בין השאר צאצאי המייסדים שגם הקימו סביבם פארק פסלים מרשים. על סיפור הישוב עצמו ותצוגת הפסלים שסביבו במצגת הנוכחית.
חוות אלנבי

חוות אלנבי

חוות אלנבי נמצאת בתחומו של קיבוץ נצר סירני, במקור היה זה בית יתומים וחווה חקלאית שהוקם ע"י לודוויג שנלר בשלהי המאה ה 19. המקום קיבל את שמו הנוכחי עקב העובדה שהגנרל אלנבי, בעת מסעו לכיבוש ארץ ישראל במלחמת העולם הראשונה (1917) הקים כאן את מפקדתו, וישב כאן תקופה מסויימת.
עין אפק

עין אפק

שמורת טבע המשמרת את נביעות עין אפק, שרידי טחנת הקמח שלה ועוד.
מפניאס של הורדוס לקלעת נמרוד של בייברס

מפניאס של הורדוס לקלעת נמרוד של בייברס

סקירת שני אתרים ארכיאולוגיים רבי תוכן, משמעות ושרידים. בניאס ההרודיאנית, וקצת הלאה, וקלעת נמרוד - מבצר ממלוכי ענק ומרשים ביותר.
תל יקנעם

תל יקנעם

בכניסה לעיר יקנעם מתנשא תל לא גדול שחפירות בראשו חשפו העיר הקדומה שישבה עליו. הממצאים אינם יוצאי דופן, אך צורת הנגשתם למבקר, השילוט וההסברים הופכים אותו לאתר ששווה ביקור (בעיני).
פסיפס הציפורים בקיסריה

פסיפס הציפורים בקיסריה

רצפת פסיפס נהדרת שנתגלתה בקיסריה, נחפרה ושומרה, ופתוחה לביקורי הציבור. הרצפה מכילה עשרות "מדליונים" ובמרכזם עופות למיניהם, ובשוליהם גם בעלי חיים נוספים.
הרודיון

הרודיון

ההר המלאכותי שהקים הורדוס (והמשיך בנו- ארכלאוס) ובו בנה ארמון מבצר, ולימים הקים שם מאוזוליאום מפואר בו נקבר.
הר גריזים והר עיבל

הר גריזים והר עיבל

תאור המזבח הישראלי על הר עיבל, והממצאים הארכיאולוגיים על הר גריזים.
המגילות הגנוזות

המגילות הגנוזות

סיפור השתתפותי בגילויין של המגילות בשנות ה 50 של המאה הקודמת, ומצבן כיום.
בעקבות ישוע היהודי

בעקבות ישוע היהודי

נסיון לתאר את תולדותיו ומעשיו של ישוע, שנולד במשפחה יהודית מנצרת, והפך לאבי הנצרות, אף שלא ממש התכוון לכך.
בית שאן - סקיתופוליס

בית שאן - סקיתופוליס

שרידי בית שאן הרומית ביזנטית, על רחובותיה, התיאטרון שלה ועוד
אמות מים בישראל

אמות מים בישראל

לכל עיר בעולם הקדום היה מקור מים צמוד (מעיין, נהר וכד') ואם לא היה כזה - ידעו קדמוננו לבנות, כבר לפני אלפי שנים, אמות מים מתוחכמות שהוליכו את המים הגרביטציה מתונה מהמקור אל הישוב.
ציפורי ובית שערים

ציפורי ובית שערים

מצגת זו עוסקת בשרידיהן של שתי ערים יהודיות מימי המשנה והתלמוד (מן המאות הראשונות לספירה), בציפורי השתמרו שרידיה של עיר מסודרת בעלת רחובות סלולים, שווקים מסודרים, תיאטרון, מבני ציבור ובית אמידים, ואילו בבית שערים נשתמרה מערכת קברים מרשימה (נקרופוליס) בלבד.
כוכב הירדן

כוכב הירדן

כוכב הירדן הינו רכס המוכר בשם הערבי "כאוכב אל הווא" (כוכב הרוחות בעברית) עליו ניצב מבצר צלבני ענק (שנקרא ע"י הצלבנים בשם "בלוואר" = יפה נוף). המבצר השתמר בצורה נפלאה, נחפר ושוחזר במלואו, והוא מהיפים שמוכרים באזורנו. המצגת שלפניכם עושה הכרות עם המבצר עצמו, אך גם מתארת ארוע לזכרו של צ'ארלס אורד וינגייט ("הידיד") שפעל באזור זה בשיתוף אנשי ההגנה ופיתח את לוחמת הלילה ו"פלוגות הלילה" שנלחמו בהצלחה רבה בפורעים הערביים בימים של טרום המדינה.
חורבת קיאפה

חורבת קיאפה

חורבת קיאפה נמצא בשולי עמק האלה, כאשר שרידי חומות הקפיות זוהו בה ע"פ הקרקע כבר לפני שנים רבות, אך משום מה איש לא התייחס למקום ברצינות והוא לא נבדק ולא נחפר. בשנים האחרונות לקח על עצמו פרופ' גרפינקל מן המחלקה לארכיאולוגיה של האונ. העברית בירושלים, בשיתוף רשות העתיקות חפור את האתר ולחשוף עיר מבוצרת היושבת בשולי ממלכת ישראל. גרפינקל מייחס את המקום לעיר בשם שעריים המופיעה בסיפורי התנ"ך בהקשר למלחמת דוד וגוליית שבה מסופר על בריחת הפלישתים עד שעריים. בקיאפה יש אכן שני שערים מבוצרים ועובדה זו מחזקת את ההשערה שזו אכן שערים. על הגילויים שבשטח עצמו, על הסנסציה שבזיהוי ועל הויכוח האקדמי על זיהוי זה - במצגת הצנועה שלפניכם.
המרדף אחר המגילות הגנוזות

המרדף אחר המגילות הגנוזות

המגילות הגנוזות הינן פיסות קלף עליהן נכתבו לפני כ 2000 שנה ספרי התורה של יהודי תקופת בית שני. ראשוני הגילויים היו במערות מדבר יהודה, והמגלים היו רועי צאן ערביים שהסתובבו בשטח. בעקבות גילוייהם יצאו בכירי הארכיאולוגים שלנו לחקור את מערות המדבר (אם כי באיחור ניכר), המצגת מספרת את סיפורי האישי כמשתתף באחת המשלחות ב"מערת האיגרות" ב 1960, ובנוסף את סיפורי המגילות שנרכשו ע"י המדינה ומוצגות ב"היכל הספר" במוזיאון ישראל בירושלים.
הורדוס המלך - האיש ופועלו

הורדוס המלך - האיש ופועלו

הורדוס היה המלך הראשון שמלך על ישראל ושלא היה יהודי ממש. דבר זה יצר קונפליקט קשה בינו לבין עמו, וגרם לו להיות פרנואיד אכזר - מחד, אך מאידך - הוא היה גדול הבונים בממלכה, ולא רק בה, ואת אשר בנה, וגם את אשר הרס, מתארת מצגת זו.
הנבטים - חלק א'

הנבטים - חלק א'

הנבטים היו עם של נוודים רועי צאן, שהפכו לסוחרים עשירים ומכרו סחורות מן המזרח לארופאים שוחרי המותרות. בהמשך הם "התבייתו" למדו לתצוב את בתיהם בסלע הרך, והותירו אחריהם תרבות מרשימה ושרידי מבנים וחקלאות מרשימים עוד יותר.
הנבטים - חלק ב' - פטרה

הנבטים - חלק ב' - פטרה

על הנבטים עצמם למדנו במצגת הקודמת שעסקה בהם, ואילו כאן מוצגת גולת הכותרת של מפעלם - העיר (או למעשה "עיר המתים") החצובה בסלא האדום, בירדן.
גמלא

גמלא

תאור שרידי העיר בדרום רמת הגולן שנלחמה בגבורה בימי המרד הגדול, אך נכבשה ע"י הרומאים ונהרסה כליל.
מדירה - אוקטובר 2010

מדירה - אוקטובר 2010

מדירה הינה אי השוכן מול חופי מערב אפריקה, ואלפי ק"מ מדרום לפורטוגל, ובכל זאת היא שייכת לה לטוב ולרע. מסע בגן עדן עלי אדמות, אך גם לא מעט בעיות - אוקטובר 2010
פורטוגל - חלק א' - מאיגרא רמה לבירה אמיקתא - אוקטובר 2010

פורטוגל - חלק א' - מאיגרא רמה לבירה אמיקתא - אוקטובר 2010

פורטוגל - פעם אימפריה החולשת על ציים וימים, והיום על סף פשיטת רגל, ועם זאת - ארץ נהדרת ביופיה - אוקטובר 2010
פורטוגל - חלק ב' - נופים ואתרים - אוקטובר 2010

פורטוגל - חלק ב' - נופים ואתרים - אוקטובר 2010

פורטוגל - פעם אימפריה החולשת על ציים וימים, והיום על סף פשיטת רגל, ועם זאת - ארץ נהדרת ביופיה - אוקטובר 2010
קמבודיה ומקדשיה - ינואר 2006

קמבודיה ומקדשיה - ינואר 2006

עם סיום הביקור בוייטנאם "קפצנו" ליומיים שלושה לביקור במקדשי קמבודיה יוצאי הדופן, שנלחמים בג'ונגל הצומח עליהם וקובר אותם תחתיו. ינואר 2006
וייטנאם - חלק ד' - המקונג - ינואר 2006

וייטנאם - חלק ד' - המקונג - ינואר 2006

ביקור מקיף בוייטנאם שהניב 4 מצגות ובוצע ב ינואר 2006.
וייטנאם - חלק ג' - אנשים, נופים ומה שביניהם - ינואר 2006

וייטנאם - חלק ג' - אנשים, נופים ומה שביניהם - ינואר 2006

ביקור מקיף בוייטנאם שהניב 4 מצגות ובוצע ב ינואר 2006.
וייטנאם - חלק ב' - מפגשים על אם הדרך 2. - ינואר 2006

וייטנאם - חלק ב' - מפגשים על אם הדרך 2. - ינואר 2006

ביקור מקיף בוייטנאם שהניב 4 מצגות ובוצע ב ינואר 2006.
וייטנאם - חלק א' - מפגשים על אם הדרך 1 - ינואר 2006

וייטנאם - חלק א' - מפגשים על אם הדרך 1 - ינואר 2006

ביקור מקיף בוייטנאם שהניב 4 מצגות ובוצע ב ינואר 2006.
גווטמאלה - מן האויר - ינואר 2007

גווטמאלה - מן האויר - ינואר 2007

תוך כדי הטיסה מעל גווטמאלה, בדרכנו לקוסטה ריקה משכו את עיני נופי הרי הגעש של גווטמאלה, והנה הם מחלון המטוס.
קוסטה ריקה - חלק ב - ינואר 2007

קוסטה ריקה - חלק ב - ינואר 2007

טיול בקובה ובקוסטה ריקה, והתרשמות מקובה של קסטרו - היבשה והעלובה, לעומת קוסטה ריקה הירוקה עד כאב - ינואר 2007
קוסטה ריקה - חלק א' - הירוק מכה בעיניים - ינואר 2007

קוסטה ריקה - חלק א' - הירוק מכה בעיניים - ינואר 2007

טיול בקובה ובקוסטה ריקה, והתרשמות מקובה של קסטרו - היבשה והעלובה, לעומת קוסטה ריקה הירוקה עד כאב - ינואר 2007
קובה - חלק ב' - 500 שנות ארכיטקטורה - ינואר 2007

קובה - חלק ב' - 500 שנות ארכיטקטורה - ינואר 2007

טיול בקובה ובקוסטה ריקה, והתרשמות מקובה של קסטרו - היבשה והעלובה, לעומת קוסטה ריקה הירוקה עד כאב - ינואר 2007
קובה - חלק א' - שחור - לבן, ומה שביניהם - ינואר 2007

קובה - חלק א' - שחור - לבן, ומה שביניהם - ינואר 2007

טיול בקובה ובקוסטה ריקה, והתרשמות מקובה של קסטרו - היבשה והעלובה, לעומת קוסטה ריקה הירוקה עד כאב - ינואר 2007
מקדוניה - מאי 2008

מקדוניה - מאי 2008

ביקור במקדוניה היוונית (צפון יוון) ולאחריה במקדוניה ה"יוגוסלבית" לשעבר - מאי 2008
בריסל - אוקטובר 2010

בריסל - אוקטובר 2010

בריסל הינה בירת בלגיה, ואינה עיר תיירותית מושכת במיוחד, עם זאת בה נמצאים מוסדות האיחוד הארופי ועוד כמה אתרים ששווה לבקר ולהראות
אלבניה - מאי 2008

אלבניה - מאי 2008

לאחר הביקור במקדוניה, המשכנו לאלבניה - ארץ מוכה ודוויה שהולכת ונפתחת לעולם הגדול - מאי 2008
ירדן - פטרה - ספטמבר 2008

ירדן - פטרה - ספטמבר 2008

ביקור בפטרה - "הסלע האדום" - ספטמבר 2008
סיציליה - חלק ג' - יוני 2009

סיציליה - חלק ג' - יוני 2009

מסע מרתק בסיציליה, שהועלה לשלוש מצגות - יוני 2009
שואה - בעקבות מסע בפולין - יולי 2010

שואה - בעקבות מסע בפולין - יולי 2010

מסע בפולין, עריה היהודיות לעבר ובתי הקברו שלהן, מחנות ההשמדה וכד' - יולי 2010.
סיציליה - חלק ב' -  יוני 2009

סיציליה - חלק ב' - יוני 2009

מסע מרתק בסיציליה, שהועלה לשלוש מצגות - יוני 2009
סיציליה - חלק א' -  יוני 2009

סיציליה - חלק א' - יוני 2009

מסע מרתק בסיציליה, שהועלה לשלוש מצגות - יוני 2009
גרמניה ואוסטריה - מבטים אל צידי הדרכים - אוגוסט 2007

גרמניה ואוסטריה - מבטים אל צידי הדרכים - אוגוסט 2007

לפניכם מצגת שאינה מתרכזת בעיר מסויימת, אלא מראה את נופיהן הנהדרים של גרמניה ואוסטריה כאילו דרך חלון המכונית, או גם מן האויר.
זלצבורג - אוגוסט 2007

זלצבורג - אוגוסט 2007

באוגוסט 2007 הוזמנתי לסקר סדנת באלט שנערכה בזלצבורג. שהינו במקום כשלושה שבועות, והיה לנו די זמן לטייל בסביבה הקרובה והרחוקה.
מינכן - אוגוסט 2007

מינכן - אוגוסט 2007

באוגוסט 2007 הוזמנתי לסקר סדנת באלט שנערכה בזלצבורג. שהינו במקום כשלושה שבועות, והיה לנו די זמן לטייל בסביבה הקרובה והרחוקה. וכך הגעתי גם ליום אחד למינכן, וטיילתי בעיר העתיקה שלה.
זלצבורג - הרים סביב לה - אוגוסט 2007

זלצבורג - הרים סביב לה - אוגוסט 2007

באוגוסט 2007 הוזמנתי לסקר סדנת באלט שנערכה בזלצבורג. שהינו במקום כשלושה שבועות, והיה לנו די זמן לטייל בסביבה הקרובה והרחוקה.
תאילנד - דצמבר 2004

תאילנד - דצמבר 2004

ביקור מקיף בתאילנד - דצמבר 2004
סתיו בבלקן - אוקטובר 2004

סתיו בבלקן - אוקטובר 2004

תצלומי הטבע הנהדר של ארצות הבלקן, בעקבות הטיול בסלובניה, קרואטיה ומונטנגר באוקטוב 2004
סלובניה, קרואטיה ומונטהנגרו - אוקטובר 2004

סלובניה, קרואטיה ומונטהנגרו - אוקטובר 2004

סיור בחבל הבלקן עם חופיו המפורצים הנפלאים, וארצותיו המפולגות שנולדו מיוגוסלביה לשעבר. אוקטובר 2004.
סנטוריני - מאי 2004

סנטוריני - מאי 2004

האי יוצא הדופן שגם אליו הגענו במאי 2004, באותו טיול של כרתים.
כרתים - מאי 2004

כרתים - מאי 2004

בכרתים ביקרנו במאי 2004, וזו למעשה המצגת הראשונה שנוצרה מתצלומים דיגיטליים, לאחר שבאותה שנה החלפתי את ציודי למדיה הדיגיטלית
מצריים - חלק א' - אפריל 1981

מצריים - חלק א' - אפריל 1981

מצריים הינה ארץ מדברית ענקית, אך מיושבת בעיקרה בפס צר למדי לאורכו של הנילוס, שהוא מקור החיים שלה. כיום מצריים נמצאת בשפל המדרגה, אך לפני אלפי שנים היתה מצריים מעצמה אדירה, הן מבחינה צבאית והן מבחינה תרבותית. המטייל כיום במצריים פוגש שרידי עבר בני 5000 שנה לערך, העומדים על תילם (הפירמידות, מקדשים למיניהם) כמו גם מערות קבורה של הפרעונים ובהן ציורי קיר צבעוניים שננשתמרו עד היום ונראים כאילו צוירו אך אמש. אנו יוצאים למסע (שיתואר בשלוש מצגות) בעקבות העושר הנדיר הזה.
מצריים - חלק ב' - אפריל 1981

מצריים - חלק ב' - אפריל 1981

המשך המסע במצריים וביקור באתריה המרהיבים.
מצריים - המוזיאון הלאומי בקהיר - אפריל 1981

מצריים - המוזיאון הלאומי בקהיר - אפריל 1981

זו המצגת השלישית בסדרת המצגות על מצריים, ואחרי שבקודמותיה ראינו את הארץ עצמה ושכיות החמדה שלה, הפעם אנו מתרכזים בתצוגת המוזיאון הנהדר בקהיר.
העתקת עצי אלון בכביש 75

העתקת עצי אלון בכביש 75

כביש 75 בכניסה לרמת ישי מדרום, עובר השבחה (יישור והכפלת נתיבים), וכדי לא לפגוע בעצי אלון שצומחים בקטע הכביש החדש יש להעתיקם הצידה כמה עשרות מטרים מן התוואי המיועד להיסלל.
התפלה

התפלה

ישראל, שהינה מדינה "יבשה" ודלת מימטרים, הצליחה לפתח מפעלי התפלה מהמשוכללים בעולם, אשר נמכרו והוקמו בארצות שונות, ואילו אצלנו זיגזגו הממשלות לדורותיהן עד שסוף סוף יצאו לדרך וכיום - בעשור השני של המאה ה21 עומדים על תילם כמה וכמה מפעלים מהגדולים בעולם ומתפילים מים בכמויות מספיקות לכל צריכתנו הלאומית. ערכתי ביקור במתקן ההתפלה בפלמחים (עם אחד ממתכנניו) כדי ללמוד על הטכנולוגיה המשוכללת שנקראת "אוסמוזה הפוכה", ואני מנסה כאן להעביר מידע זה גם אליכם.
פרוייקט רח' קפלן בת

פרוייקט רח' קפלן בת"א

לקראת הכפלת נתיבי רחוב קפלן, וטיפול במתחם שרונה, החלט להעתיק ממקומם חמישה בתי טמפלרים עתיקים ולהזיזם כמה עשרות מטרים דרומה. המצגת מלווה את הפרוייקט הזה לאורך כשלוש שנים, עד סיומו.
שנה לשריפה בכרמל

שנה לשריפה בכרמל

השריפה הגדולה בכרמל הותירה בכולנו צלקת עמוקה, לאחר כשנה - חזרתי לאותם מקומות בהם ביקרתי וצילמתי מיד לאחר ששכחה האש, ואני מנסה להביא את הטבע המתחדש, ואת הנסיון לחזור לחיים רגילים של לו שנפגעו מהשריפה.
הכרמל - בשולי השריפה הגדולה

הכרמל - בשולי השריפה הגדולה

סיקור מצב הכרמל ויערותיו מיד לאחר כיבוי השריפה הגדולה באוקטובר 2010
דבורת העץ הצהובה

דבורת העץ הצהובה

דבורת העץ הצהובה בונה את קינה בגזעי עצים (מתים בדרך כלל) תוך שהיא מכרסמת וחופרת בהם מחילות ארוכות ועם שתי כניסות לפחות. על מפגש עם דבורה כזו בחצר ביתי מספרת המצגת הבאה.
מפגשים עם בעלי כנף

מפגשים עם בעלי כנף

מפגשים עם עופות למיניהם, בעיקר כאלה שנעצרים כאן בעונות הנדידה, ואינם מדרימים לאפריקה.
מפגש עם שפני סלע

מפגש עם שפני סלע

לרגלי צוק ראש הנקרה, בין מגרש החנייה לים הכחול, בבטנו של גל אבנים ארוך ישנו בית גידול פעיל של שפני סלע. הקרבה לבני האדם המבקרים במקום בהמוניהם גרמה לשפנים לא לפחד יתר על המידה, דבר המאפשר לראותם (ולצלמם) ממרחק שמטר או שניים.
מפגשים עם ציפורים - בחצר הבית

מפגשים עם ציפורים - בחצר הבית

בנוסף למצגת מפגשים עם בעלי כנף, העוסקת בעופות הנודדים, כאן אנו עוסקים בעיקר בציפורי שיר אותן פוגשים בסביבתנו הקרובה.
שלג על ארצי - דצמבר 2013

שלג על ארצי - דצמבר 2013

סדרת מצגות המתעדת את יפי החורפים שלנו, בעיקר כשהם "שוברים את הכלים", גורמים לשיטפונות, להצפות לשלגים וכד'
רטוב בעיניים - חורף 2007

רטוב בעיניים - חורף 2007

סדרת מצגות המתעדת את יפי החורפים שלנו, בעיקר כשהם "שוברים את הכלים", גורמים לשיטפונות, להצפות לשלגים וכד'
סוף סוף חורף - ינואר 2008

סוף סוף חורף - ינואר 2008

סדרת מצגות המתעדת את יפי החורפים שלנו, בעיקר כשהם "שוברים את הכלים", גורמים לשיטפונות, להצפות לשלגים וכד'
שטפונות במדבר יהודה - ינואר 2010

שטפונות במדבר יהודה - ינואר 2010

סדרת מצגות המתעדת את יפי החורפים שלנו, בעיקר כשהם "שוברים את הכלים", גורמים לשיטפונות, להצפות לשלגים וכד'
זרימות בגליל המערבי - ינואר 2010

זרימות בגליל המערבי - ינואר 2010

ב 19 בינואר 2010 ירדו בגליל המערבי כמויות גשם עצומות שגרמו לכל נחליו ואפיקיו לעלות על גדותיהם, להציף שטחים ולהראות שלמים יש מה להגיד. אני בעקבות הזרימות.
מים בששון בצפון המשתולל - ינואר 2013

מים בששון בצפון המשתולל - ינואר 2013

סדרת מצגות המתעדת את יפי החורפים שלנו, בעיקר כשהם "שוברים את הכלים", גורמים לשיטפונות, להצפות לשלגים וכד'
כרמל - פריכה

כרמל - פריכה

הפריכה (הכ מנוקדת בסגול) הינו מאכל מקובל ובריא העשוי מגרעיני חיטה שנקצרו טרם הבשלתם המלאה, וניצלו בלהבת אש חריפה של להביור. תהליך מקובל אצל הערבים במקומות מסויימים, כאן אנו בבקעת טורעאן.
על זיתים ורקפות

על זיתים ורקפות

הגליל המערבי משופע בכרמי זיתים, ובמצגת ייעודית אני מתאר את דרכו של הזית "מפריחה עד שמן", ואילו כאן, במצגת הנוכחית, אני מציע לכם לבקר בכרם מסויים, לצד הכביש לצפת, ולראות בראשית החורף "סימביוזה" מרהיבה של עצי זית ופריחת רקפות.
על כוכים ואיריסים

על כוכים ואיריסים

ביקור בשרידי ישוב קדום מן התקופה הרומית / ביזנטית = חיר' כוכים, שבתחומו התפתחה קבוצת צמחי איריס ארם נהריים יוצאת דופן בגודל פרחיה וצבעיהם העזים.
כלניות ושאר ירקות

כלניות ושאר ירקות

מעקב אחר הפריחות השונות לפי הופעתם בטבע.
הר הרצל

הר הרצל

ביקור בבית העלמין לחללי ישראל לדורותיהם, חללי צה"ל, חללי האתיופים וחלקת גדולי האומה, בה קבורים רב נשיאי ישראל וראשי ממשלתה, כולל הרצל עצמו. כמו כן מתועד ביקור במוזיאון הרצל הנמצא על ההר.
משכן נשיאי ישראל

משכן נשיאי ישראל

ביקור בבית הנשיא בירושלים, תוך מתן ביטוי לצניעותו - מחד גיסא, ולכבוד שהוא משרה - מאידך.
ירושלים - מתחמים צרפתיים ואחרים במזרח העיר

ירושלים - מתחמים צרפתיים ואחרים במזרח העיר

סיור מרתק באתרים לא כ"כ מוכרים בסמוך לשער שכם, ותצפיות נהדרות מגגותיהם.
מכון טיהור השפכים של ירושלים

מכון טיהור השפכים של ירושלים

ביקור ותיעוד מכון השפכים הירושלמי בנחל שורק.
תשעה באב - בירושלים

תשעה באב - בירושלים

יום תשעה באב הוא יום תענית ותפילות לזכר חורבן שני בתי המקדש. ביום זה מקימים הדתיים מנהגי אבלות שונים כמו הליכה ללא נעלים, תפילות שלא בישיבה על כסאות בתי הכנסת וכד', ביליתי ערב תשעה באב בבתי כנסת שונים בירושלים, וכמובן ליד הכותל המערבי, והתמונות לפניכם.

"סליחות" בירושלים

הסליחות נערכות ע"י הציבור הדתי בסוף חודש אלול, לקראת ראש השנה, ובירושלים עולים המונים אל הכותל המערבי ומעבירים לידו את מרבית הלילה בתפילות ובתחינות, מי בעצמו, ומי בחברותא, ואני מנסה להתערב בקהל המשולהב ולהנציחו.
ממילא אשר בירושלים

ממילא אשר בירושלים

שכונת ממילא הוקמה בסוף המאה ה 19 בעידוד השלטון העות'מני, בסיום מלחמת העצמאות הפכה השכונה ל"שטח הפקר" = החייץ שבין העיר העתיקה הירדנית, לירושלים המערבית, הישראלית. אני עוקב אחרי השכונה מהימים שלאחר 1948, ועד ימינו אלה כאשר על חורבותיה הוקמה שכונת פאר, ולצידה מרכז קניות מפואר המשמר את השם, וגם משחזר כמה מבתיה המקוריים.
כנסיות בירושלים

כנסיות בירושלים

ירושלים - ערש הנצרות, משופעת בכנסיות לרוב, המצגת יוצאת לסיור בין החשובות והיפות שבהן (אם כי לא ממש בכולן מחוסר מקום [ועניין]. 9.
ריחות וצבעים בסימטאות ירושלים

ריחות וצבעים בסימטאות ירושלים

שיטוט בסימטאותיה ושווקיה של העיר העתיקה.
ירושלים של קברים

ירושלים של קברים

מסע בין אתרי הקבורה של ירושלים, ממערות הקבורה של בית ראשון (מלפני כ 3000 שנה) ועד "הר המנוחות" של ימינו.
על חומותייך - ירושלים

על חומותייך - ירושלים

מסע מסביב לעיר העתיקה של ירושלים, על החומות ולצידן, כולל הצגת כל שערי העיר.
חנוכת גשר המיתרים בירושלים

חנוכת גשר המיתרים בירושלים

במשך שנים אחדות ליוויתי את בנייתו של גשר המיתרים של קלאטראווה בכניסה לירושלים, וכששלמה המלאכה הגעתי גם לטכס חנוכת הגשר.
חנוכה בירושלים

חנוכה בירושלים

אצל העדות הדתיות מקובל להציג את החנוכיות בחנוכה בחלונות הבתים או אף מחוץ לדלת ממשת. ביקרתי בירושלים פעמיים, פעם בשכונות הישנות (נחלאות), ושנה לאחר מכן ברובע היהודי שבתוך החומות, המראות הנהדרים מובאים במצגת זו.
המים העולים לירושלים

המים העולים לירושלים

סקירת המערכות שהעלו את המים לירושלים מלפני 2000 שנה ועד ימינו, וכן סקירה של מתקן עיבוד מי השפכים בנחל שורק.
אורות וצבעים בירושלים

אורות וצבעים בירושלים

ביוני 2009 התקיים בירושלים פסטיבל האורות הראשון, בו הוצגו מיצגי אור שונים ומגוונים, המצגת רודפת אחריהם.
בנתיב עולי הרגל להר הבית

בנתיב עולי הרגל להר הבית

בשנים האחרונות נתגלתה בירושליים בריכת השילוח העתיקה, כאשר ממנה עולה דרך סלולה ומרוצפת היטב לכיוון הר הבית. בדרך זו היו עולים עולי הרגל לעבר בית המקדש לאחר שרחצו והיטהו בבריכה, גם הדרך הזו נחשפה, כשהיא "קבורה" מתחת לבתי הכפר (סילואן) שמעליה, אך כיום ניתן להלך בה ולהגיע עימה למרגלות קשת רובינסון. המצגת פותחת בפנינו את הסיםור כולו.
ירושלים של מטה, ובמבט מלמעלה - חלק ב'

ירושלים של מטה, ובמבט מלמעלה - חלק ב'

המשך המצגת הראשונה באותו נושא ובאותו שם.
ירושלים של מטה, ובמבט מלמעלה - חלק א'

ירושלים של מטה, ובמבט מלמעלה - חלק א'

מצגת המציגה את אתרי ירושלים פעם בתצלום מהאויר, ולאחר מכן סקירת האתרים במבט מגובה העיניים.
ירושלים של קדושה

ירושלים של קדושה

המצגת מציגה את אתרי ירושלים המקודשים לשלושת הדתות: ליהדות: הכותל המערבי וכד', לנצרות - הכנסיות למיניהן, ולאיסלם: אתרי הר הבית וכד'.
מטרונית הקריות

מטרונית הקריות

באוגוסט 2013 נחנך קו המטרונית הארוך שנוסע מתחנתו בצומת "רפאל" שבקריות, עד מרכזיית חוף הכרמל שמול מרכז הקונגרסים ודומיו. זהו נסיון ראשון בארץ ליחד נתיב ייחודי לאוטובוס ענק שעובר את הדרך הזו, תוך חציית מרכז "חיפה תחתית" הפקוקה תמיד בחצי הזמן לערך ממה שעושה זאת אוטובוס רגיל. ניסיתי, ןהנה התוצאות...
הבהאים

הבהאים

סיפור הקמתה ומהותה של הדת הבהאית (הצעירה בדתות), וביקור באתריה המקודשים בעכו ובחיפה.
השומרונים - חלק ב' - סוכות

השומרונים - חלק ב' - סוכות

לאורך מספר שנים קיימתי קשר ידידותי עם כמה וכמה שומרונים (ובעיקר עם משפחת מנשה צדקה), ביקרתי בבתיהם, וגם בשכונה השומרונית על הר גריזים, למדתי את אורחות חייהם ומנהגי התפילה והחגים שלהם, ואת כל אלה אני מביא בפניכם בסדרה של שלוש מצגות לפי שלושת החגים העיקריים שלהם: שבועות, סוכות ופ
השומרונים - חלק ג' - זבח הפסח

השומרונים - חלק ג' - זבח הפסח

לאורך מספר שנים קיימתי קשר ידידותי עם כמה וכמה שומרונים (ובעיקר עם משפחת מנשה צדקה), ביקרתי בבתיהם, וגם בשכונה השומרונית על הר גריזים, למדתי את אורחות חייהם ומנהגי התפילה והחגים שלהם, ואת כל אלה אני מביא בפניכם בסדרה של שלוש מצגות לפי שלושת החגים העיקריים שלהם: שבועות, סוכות ופ
השומרונים - חלק א' - שבועות

השומרונים - חלק א' - שבועות

לאורך מספר שנים קיימתי קשר ידידותי עם כמה וכמה שומרונים (ובעיקר עם משפחת מנשה צדקה), ביקרתי בבתיהם, וגם בשכונה השומרונית על הר גריזים, למדתי את אורחות חייהם ומנהגי התפילה והחגים שלהם, ואת כל אלה אני מביא בפניכם בסדרה של שלוש מצגות לפי שלושת החגים העיקריים שלהם: שבועות, סוכות ופסח.
אורד וינגייט - 75 שנה לפעילותו

אורד וינגייט - 75 שנה לפעילותו

צ'ארלס אורד וינגייט היה קצין בצבא הוד מלכותה (של בריטניה) בעת המנדט הבריטי על ארץ ישראל. הוא הוצב בארץ, ותוך כדי שהותו כאן הפך לאוהד מושבע של העם היהודי המנסה להקים לעצמו מדינה ונחסם ע"י השלטון הבריטי - מחד, ומאידך - מוכה ע"י פורעים ערביים שעשו ככל יכולתם לטרפד מהלך זה. אורד חבר לאנשי ההגנה, הקים את "פלוגת הלילה" שאוישו ע"י קצינים אנגלים ו"חיילים" ישראלים, ויצר תורת לחימה שהחזירה מלחמה שערה ועשתה שמות בפורעים. כל זה קרה לפני כ 75 שנה, ומוקירי זכרו של האיש דואגים מדי פעם לאזכרו, וזה קרה בפעם הקודמת בארוע רב משתתפים שנערך במצודה הצלבנית "כוכב הירדן", ואילו השנה - ב 9 באוקטובר 2013 הועמדה תערוכה מרשימה ביותר ב"בית שטורמן" שבעין חרוד, כמו גם כנס פתיחה מרשים, ולאחר מכן עבר הציבור ל"כוכב הירדן", לסיור והרצאות המשך.
טגארט - האיש והמושג

טגארט - האיש והמושג

בימי המנדט הבריטי וטרם קום המדינה, הכריז הציבור הערבי על מרד, וכנופיותיו פגעו הן בישוב היהודי והן במוסדות השלטון הבריטי. הממשל הביא ארצה מהנדס אנגלי רב נסיון, והוא יעץ להקים שרשרת מצודות / משטרות לאורך הגבולות וגם בתוך הארץ, מבנים אלה נשתמרו עד היום ומשמשים את משטרת ישראל, והם נקראים על שמו של אותו מתכנן - טגארט. אנו יוצאים למסע בעקבות המבנים השונים תוך ביקור באחד מהם.
סדנת המחול - זלצבורג

סדנת המחול - זלצבורג

בקייץ 2007 הוזמנתי לתעד את קיומה של סדנת מחול (באלט קלאסי בעיקר, אך לא רק) במצגת מובאות חוויותיו של מי הרגיש שם כ"פיל בחנות חרסינה", ואתם מוזמנים לחלור עימי חוויה זו.
פסטיבל

פסטיבל "הגדר" בקיבוץ גשר הזיו

במאי 2011 נערך בקיבוץ גשר הזיו שבגליל המערבי פסטיבל תצוגת יצירות אמנות מכל גווני הקשת האמנותית. השם "הגדר" ניתן לו מתוך כך שהיצירות שניתן (וצריך) היה לתלותן לצורך התצוגה, נתלו על הגדר המקיפה את הקיבוץ (והיו גם תצוגות נוספות) וזה נתן לתצוגה אופי ייחודי שכן הרקע ליצירות היה הנוף והטבע, ולא קירות קרים של מוזיאון זה או אחר.
פסטיבל הצילום ב

פסטיבל הצילום ב"תחנה"

באוקטובר 2009 נחנך מתחם תחנת הרכבת (הטורקית) ביפו, לאחר שעמדה בשממונה והתפוררה מאז הפסייקה לעבוד בעקבות מלחמת העצמאות הישראלית. את ארוע החניכה ליווה פסטיבל צילום ישראלי מיוחד במינו, ולפניכם צרור תמונות של התצוגה הססגונית עצמה, כמו גם תיעוד עבודות השחזור של מבני התחנה עצמה.
פסטיבל

פסטיבל "אבן בגליל"

מדי שנה, בחול המועד פסח נערך באגם המופורט שליד מעלות "הפנינג" של ייצור והצגת פסלי אבן. פסלים מכל העולם מגיעים מבעוד מועד למעלות, מקבלים גושי אבן טבעיים וחוצבים בהם יצירות אמנות מרתקות. הקהל הרחב מוזמן לאתר רחב הידיים בחופשת הפסח, כאשר חלק מן הפסלים כבר גמורים וחלקם עדיין מקבל את הליטוש האחרון. הציבור נחשף לעבודה (הקשה) של יצירה באבן, ויש גם אפשרות להתנסות בעבודה זו ובאחרות. הבילוי סביב האגם המלאכותי (ובשייט על מימיו), וליד יצירות האמנות, כמו גם "שוק אומנויות", אוכל למינהו והופעות לרב מושך קהל רב, ואתם מוזמנים להגיע.
אאידה לרגלי המצדה

אאידה לרגלי המצדה

ביוני 2011 הופקה למרגלות, ועל רקע צוק המצדה הפקת ענק של האופרה "אאידה". מאחר שפרטי העלילה, יוצריה והמופיעים בה - מפורטים במצגת עצמה, אינני מוצא טעם לפרטם גם כאן, כל שאומר הוא, שחרף המאמץ להגיע מנהריה למצדה כדי לראות אופרה הוא לא פשוט, הרי עשינו זאת ונהנינו באופן יוצא דופן, והמצגת שלפניכם תנסה להעביר אליכם את רשמינו, ואני תקווה שתהנו.
אפיפניה - חג ההטבלה הנוצרי

אפיפניה - חג ההטבלה הנוצרי

אפיפניה הוא אחד מחגי הנוצרים הבא לציין את ארוע הטבלתו של ישו ע"י יוחנן המטביל. הדבר התבצע בירדן, ליד יריחו ומאז הוקדש המקום וצליינים רבים פקדו אותו מדי שנה. בתקופת חדירות הפדאינים מירדן לארצנו נסגר האזור לתנועת אזרחים, הוקמו גדרות המערכת, והאתר נזנח. בשנים האחרונות ניתן היה להגיע אליו בעזרת צה"ל, ואילו בשנב )2011 הוא נפתח באופן חופשי ומלא לביקורי הציבור. בינואר נערכים במקום טכסים נוצריים מרשימים, והמצגת תביא בפניכם את מה שראיתי בינואר 2013.
מטמורפוזה צילומית

מטמורפוזה צילומית

מצגת המציגה עיבודי תמונות בעידן הפילם וחומרי הפיתוח מלפני כ 30 שנה, שנעשו בהשקעת משאבים וזמן אינסופיים, וליידן עיבודי פוטושופ עכשוויים שנעשים בלחיצת כפתור.
בזלתון

בזלתון

תצוגת פסלי בזלת ענקיים ומיוחדים, של האמן דגן שקלובסקי, המוצגים במושב עין איילה.
הדלועים של שעיה - אילון

הדלועים של שעיה - אילון

שעיה הוא מוותיקי קיבוץ אילון, כשיצרתי את המצגת הוא עדיין היה עימנו,, אך מזה שנים אחדות שהוא הלך לעולמו בשיבה טובה. שעיה גידל דלועים מזן מיוחד ולאחר שהבשילו ויובשו הפך אותם ליצירות אמנות משובבות נפש. עבודותיו מוצגות בקיבוצו, ואפשר לבקר בתצוגתן.
צ'יהולי בגלריית ליטבק

צ'יהולי בגלריית ליטבק

צ'יהולי הוא כנראה גדול אמני הזכוכית בימינו, הוא אמריקני שכובש את העולם בעבודותיו, כבר היתה לו תערוכה אחת במצודה (מגדל דוד) שבירושלים (בשנת 2000), והפעם - בינואר 2011 הוא הציג בגלריית ליטבק המהודרת שליד מוזיאון תל אביב בעיר. על האיש ועבודותיו - במצגת הבאה.
וינסנט ואן גוך וסלבדור דאלי

וינסנט ואן גוך וסלבדור דאלי

במהלך 2013 הוצגו בארץ שתי תערוכות מרשימות, אחת של סלבדור דאלי שהוצגה באולם הקונגרסים בחיפה, והשנייה - של ואן גוך, שהוצגה במרכז הירידים בתל אביב, ותצוגתה היתה יוצאת דופן כאשר כאן לא הוצגו תמונות בגודלן האמיתי כפי שצייר האמן, אלא הוקרנו רפרודוקציות של התמונות בגדלים ענקיים כשהן מוקרנות הן על הקירות, הן על התקרות והן על הריצפה, זוהי חוויה רב חושית יוצאת דופן. ביקרתי בשתי התערוכות הנ"ל, ולהלן התרשמותי...
זכוכית ישראלית

זכוכית ישראלית

"זכוכית ישראלית" הוא שמה של תערוכת יצירות בזכוכית של אמנים ישראלים, שהוצגה ב 2011 במוזיאון הארץ בתל אביב. העבודות הישראליות מרתקות ויפות, ומי שפיספס את התערוכה עצמה מוזמן לראות אותה כאן.
אמנות בזכוכית

אמנות בזכוכית

תצוגת עבודות זכוכית בטכניקה ייחודית של שלמה איצקוביץ
תערוכת הלגו

תערוכת הלגו

במהלך 2013 הוצגה במרכז הירידים בתל אביב תערוכה ייחודית שמוצגיה כולם נבנו מ"אבני" לגו, אותם אבנים קטנות שכולנו בנינו בהן מגדלים ומכוניות בילדותנו. והנה קם אדם, שמצא שמאותן אבנים קטנות ניתן לבנות גם "פסלים" גדולים ומרשימים עד כדי כך שנוצרה תערוכה מרשימה המסתובבת בעולם ונחתה גם במחוזותנו.
החופש ליצור - תערוכת אמני זכוכית בגלריית ליטבק

החופש ליצור - תערוכת אמני זכוכית בגלריית ליטבק

מצגת המסקרת תערוכת אמני זכוכית בגלרייה ליטבק בת"א.
המוראלים בקיבוץ אור הנר

המוראלים בקיבוץ אור הנר

קיבוץ אור הנר ממוקם בנגב המערבי אל מול פני עזה, חבריו ברובם יוצאי דרום אמריקה, שהביאו עימם את תרבויות מאותן ארצות, הן מבחינת תרבות האוכל (הרבה בשר ועשוי היטב), והן מבחינות אחרות, כמו למשל ציורי המוראלים, אלו הם ציורי קיר ענקיים וצבעוניים, ובקיבוץ עמלו במשך זמן ניכר לכסות קירות פנים וחוץ של מבני ציבור בציורים מסוג זה. הוזמנתי על ידם לבקר ולראות את שנעשה, ואכן - התרשמתי מאוד! את מה שראיתי העליתי למצגת הבאה, ואתם מוזמנים להתרשם ולהנות כמותי.
מיכל שוורץ - ציורים

מיכל שוורץ - ציורים

מיכל שוורץ עוסקת בציור להנאתה, ולאחרונה הציגה תערוכה מיצירותיה בנושא מאוד כאוב - גופן הרזה של הדוגמניות
כדורים פורחים בגלבוע

כדורים פורחים בגלבוע

ב 4 באוקטובר 2012 נערך במעיין חרוד שלרגלי הגלבוע פסטיבל כדורים פורחים וכלי טייס קטנים. הכדורים התרוממו ויצאו לדרכם בעקבות הרוח שדחפה אותם, ואילו כלי הטייס הקטנים עלו וירדו תוך ביצוע פעלולים שונים ובסך הכל - חגיגה לעיניים.
המכתש הקטן וסלע אשמדאי

המכתש הקטן וסלע אשמדאי

סיפור אגדה שסופר בימי הפלמ"ח בעת המסעות למכתש הקטן והפך ל"מגילה מצויירת". שאר הפרטים - במצגת.
יענקל'ס שטעטל בכפר חסידים

יענקל'ס שטעטל בכפר חסידים

המקום מדמה עיירה פולנית מהמאה הקודמת, קצת בעזרת תצוגת כלי בית, עבודה וחקלאות, והרבה יותר בעזרת סיפוריו של "בעל הבית". חוויה נעימה ומעניינת המוגשת למבקר בצורה נאה ביותר.
בתי אפנדים בגליל המערבי

בתי אפנדים בגליל המערבי

סקירת כמה מבתיהם של עשירי הגליל המערבי (ממוצא ערבי) שהצטיינו בקישוטי קירות ותקרות, וחלקם זכה לשחזור יוצא דופן.
דרך הייקים

דרך הייקים

ב 16 ביוני 2011 נערך בכפר התעשייה תפן (בחסות סטף ורטהיימר) כנס לציון 75 שנים לעליית ראשוני הייקים לארץ ישראל, ובהזדמנות זו גם 75 שנה לנהרייה - מעוז הייקים באותן שנים. הייתי, נהניתי, וני מביא כאן את תעוד הארוע.
קנקן התה היהודי

קנקן התה היהודי

סיפורו של קנקן תה בעל מוטיבים יהודיים שהאגדה משייכת אותו לימי גרוש ספרד, ואנוסיה.
אילת וסביבותיה

אילת וסביבותיה

מצגת רביעית בסדרת מצגות דרום ארצנו - סיור וטיול בקצה הדרומי של ישראל - באילת עצמה ובאתרים שמסביבה.
הנגב המערבי ופארק הבשור

הנגב המערבי ופארק הבשור

ביקור באתרי הנגב המערבי - הן אלו שנוצרו בידי אדם (אתרי בארי, אנדרטת אנז"ק) וכד', כמו גם נופי נחל הבשור על אתריו.
הערבה הדרומית

הערבה הדרומית

מצגת שלישית בסדרת מצגות דרום ארצנו - סקירת נופי ואתרי הערבה הדרומית בואך אילת.
מכתש רמון

מכתש רמון

מצגת ראשונה בסדרת מצגות דרום ארצנו - סיור וטיול באתרי מכתש רמון.
הגשרים התלויים של ישראל

הגשרים התלויים של ישראל

סקירת הגשרים התלויים בארצנו, ומסתבר שיש כמה וכמה כאלה בפינות שונות.
לטרון

לטרון

לטרון נמצאת בקצהו המזרחי של עמק אילון - אותו עמק בו נלחם יהושע וקבע את האימרה "שמש בגבעון דום, וירח בעמק אילון", כ 3000 שנה מאוחר יותר, בעת מלחמת הקוממיות שלנו הפך עמק איילון ואזור משטרת הטגארט שבקצה לשדה קטל נוראי עבור לוחמי ישראל שניסו לכובשו פעם אחר פעם, ולא הצליחו, כך שבסיום המלחמה לטרון נותרה בידי ממלכת ירדן, ורק לאחר מלחמת ששת הימים החזרנו אותה לעצמנו. כיום מהווה המקום נקודת מפגש ממנה ניתן לצאת לביקור במבנה המשטרה הבריטית שהפך להיות אתר הנצחה ענק ומרשים לחללי חיל השריון, ניתן לבקר ב"מנזר השתקנים" הסמוך והמכניס אורחים, ומן העבר השני - אתר "מיני ישראל" בו מרוכזי מרבית אתרי הארץ בגודל מניאטורי, אך די קרוב למציאות, המצגת תיקח אתכם לביקור באתרים אלו.
מישור אדומים - חלק ב'

מישור אדומים - חלק ב'

הכיתוב כאן ישמש אותנו לשתי המצגות הנושאות את השם הזהה. מישור אדומים אינו מישורי במיוחד והאדום שבשמו נובע מצבע המסלע שלו. הוא משתרע מדרום ל"חבל בנימין" וממזרח לירושלים משני צידי הכביש היורד ליריחו - דרך שהיתה בשימוש גם בעולם הקדום, ולפיכך אפשר לפגוש כאן אתרים ארכיאולוגיים מן התקופה הרומית והביזנטית, כמו גם אתרים מאוחרים יותר המשובצים בנופו הנהדר של ואדי קלט (או נחל פרת, כשמו העברי) בדמות מנזרים יפהפיים הבנויים על מצוק הנחל, ובין כל אלה - גם כמה וכמה ישובים יהודיים בני זמננו שהגדול והראשי שבהם הינו "מעלה אדומים".
מישור אדומים - חלק א'

מישור אדומים - חלק א'

הכיתוב כאן ישמש אותנו לשתי המצגות הנושאות את השם הזהה. מישור אדומים אינו מישורי במיוחד והאדום שבשמו נובע מצבע המסלע שלו. הוא משתרע מדרום ל"חבל בנימין" וממזרח לירושלים משני צידי הכביש היורד ליריחו - דרך שהיתה בשימוש גם בעולם הקדום, ולפיכך אפשר לפגוש כאן אתרים ארכיאולוגיים מן התקופה הרומית והביזנטית, כמו גם אתרים מאוחרים יותר המשובצים בנופו הנהדר של ואדי קלט (או נחל פרת, כשמו העברי) בדמות מנזרים יפהפיים הבנויים על מצוק הנחל, ובין כל אלה - גם כמה וכמה ישובים יהודיים בני זמננו שהגדול והראשי שבהם הינו "מעלה אדומים".
חבל בנימין

חבל בנימין

כמו במצגת האחות - השומרון, כך גם מצגת זו סוקרת חלק מאותו אזור הנקרא בפינו "הגדה המערבית", ועוסקת בערכי הטבע שלה, בערכי מורשת שלנו, ובמעשי האדם בן ימינו הבונה באזור ישובים לרב, סולל דרכים (ראשיות ועוקפות) ו"מפריח את השממה".
השומרון - נופי אנוש וטבע

השומרון - נופי אנוש וטבע

השומרון הינו חבל ארץ ענק במה שמכונה אצלנו "הגדה המערבית". גבולותיו, אופיו הגיאולוגי וכד' מובאים במצגת עצמה שמנסה להראות לנו את שקורה באזור זה, שמחד - הולך ונכבש ע"י התיישבות יהודית מסיבית, ומאידך - מלא בכפרים ערביים שלאט לאט הופכים לערים, ומעל כל אלה מתנהל מזה שנים רבות, עם עליות וירידות, משא ומתן לשלום (או משהו דומה לו) כששטחים אלו הם סלע מחלוקת מבחינת למי הם שייכים. אני השתדלתי לא להיכנס לנושא זה ולהראות את הצדדים היפים של הטבע, את שרידי קדמונינו היהודים ואת הפיתוח המרשים של ימינו.
גוש עציון

גוש עציון

גוש עציון מוכר לכולנו מימי מלחמת הקוממיות, עת נכבש תוך הקרבת קורבנות רבים ע"י חיילי הלגיון הירדני, ישוביו נהרסו, חלק מאנשיו נלקחו בשבי והארועים כולם הותירו בנו צלקת עמוקה, כמו גם ציבור גדול של אלמנות ויתומים מימי תקומת ישראל. כיום - שישים וחמש שנים מאוחר יותר, ולאחר שבמלחמת ששת הימים הוחזר הגוש לשליטתנו, זהו אזור שוקק חיים, ישובים חדשים הוקמו (חלקם על הריסות הקודמים) כבישים נסללו, כרמי גפנים ניטעו על המדרונות ולצידם הוקמו יקבי בוטיק מצליחים, ולצד כל אלה שוקמו ושוחזרו מתקנים עתיקים כמו תחילתה של אמת המים לירושלים מימי בית שני, מקווה טהרה ייחודי על אם הדרך ועוד ועוד. המצגת לוקחת אותנו למסע מרתק באזור מתחדש ויפה במיוחד.
מצפורים סביב הכינרת - חלק שני - רכס פוריה, רכס הארבל וכד'

מצפורים סביב הכינרת - חלק שני - רכס פוריה, רכס הארבל וכד'

בשתי המצגות הנושאות שם זה בחרתי להראות את האתרים החולשים על הכינרת, כיצד נראית סביבתם, וכיצד נראית הכינרת מהם ומטה.
מצפורים סביב הכינרת - חלק א' - צפון הכינרת והגולן

מצפורים סביב הכינרת - חלק א' - צפון הכינרת והגולן

בשתי המצגות הנושאות שם זה בחרתי להראות את האתרים החולשים על הכינרת, כיצד נראית סביבתם, וכיצד נראית הכינרת מהם ומטה.
חוויה בכינרת

חוויה בכינרת

שייט קצר ויפה בכינרת בספינת המחקר של המכללה האזורית "כינרת".
הירדן - חלק א' - מקורותיו

הירדן - חלק א' - מקורותיו

ממקורות הירדן - הדן, החצבני (נחל שניר), והבניאס (נחל חרמון) ועד אגמון החולה.
הירדן - חלק ב' - הירדן ה

הירדן - חלק ב' - הירדן ה"מלאכותי"

סיור לאורך קטע הירדן שמאזור אגם החולה לשעבר סיור לאורך הירדן מאזור החולה לשעבר, ועד גשר בנות יעקב לערך, בקטע זה רובו של אפיק הירדן הינו תעלות חפורות, לצד האפיק המקורי.
הירדן - חלק ג' - הירדן ההררי.

הירדן - חלק ג' - הירדן ההררי.

מסע לאורך הירדן ההררי - מ"ברך מיצד עתרת" ועד שפך הירדן לכינרת.
הגליל הירוק - נופי הגליל המערבי והעליון

הגליל הירוק - נופי הגליל המערבי והעליון

סיור בנופי צפון המדינה, מחוף הגליל המערבי עד מרומי הגליל העליון
טיסה מעל נופי הצפון

טיסה מעל נופי הצפון

ליום הולדתי ה 75 קיבלתי ממשפחתי (ובעיקר מאשתי) מתנה שאין טובה ממנה - טיסה מעל נופי ישראל!!! המראנו ממנחת מגידוועשינו סיבוב של שעה מעל עמק חרוד, בקעת הירדן, הגליל המערבי , עמק יזרעאל ונחיתה במגידו, להלן מה שראינו (וצילמנו).
נפלאות עמק בית שאן

נפלאות עמק בית שאן

מסע מקיף בעמק בית שאן או "עמק המעיינות" כפי שהוא נקרא לאחרונה, נופי מים, ארכיאולוגיה ועוד...
ים המלח טובע

ים המלח טובע

צפון ים המלח הסובל מחוסר מים חמור, וירידת מפלס ארוכת שנים, יוצר כתוצאה מכך תופעת "בולענים" מסוכנת ביותר, אך גם יפה ביותר. סיור מרתק בין הבולענים ושאר תופעות של ים המוות היפהפה.
חוף בצת

חוף בצת

הליכה לאורכו של חוף בצת ואתריו, מצוק ראש הנקרה עד אכזיב.
בין תבור לגלבוע

בין תבור לגלבוע

ביקור בכנסיות התבור ותצפיותיו, וממנו מסע מרתק בנופי גבעות יששכר- עד הגלבוע.
שירת האגם המתעורר

שירת האגם המתעורר

בשנות ה 50, בסמוך להקמתה, ביצעה מדינת ישראל את אחד הפרוייקטים הגדולים שלה, והוא ייבוש אגם החולה, זה היה "אגם" רדוד ביותר, ביצתי בעיקרו שלאורך שנים ארוכות היווה מקור למחלת המלריה, ובכך קיוו לתפוס שתי ציפורים במכה - להדביר את המחלה - מחד, ומאידך - להוסיף כמה אלפי דונם של אדמת כבול פורייה במיוחד לרשות חקלאי האזור. הייבוש הצליח, המים נוקזו לשתי תעלות מרכזיות, ומהן לירדן, החקלאים זכו אכן לעבד במשך כמה וכמה שנים את החלקות שנחשפו, אך עם הזמן התברר שאת הטבע קשה לשנות, ובוודאי שקשה לנצח, אדמת הכבול התייבשה והפכה לקשה לעיבוד, נוחה להישרף, וככזו שמפרישה חנקות שנגרפות לכינרת ומקלקלות את איכות המים, הסתבר שהנושא לא נלמד מספיק בטרם עשייה, והיום, בדיעבד, יש המצטערים על הפרוייקט הזה. מעבר לצער עצמו יש גם נסיונות הצלה כלשהם, ואחד מהם הוא החייאת חלק מהביצה, החקלאים תרמו אדמות, הקק"ל תרמה את כח הביצוע שלה ובמרכז האגם הקדום הוקם "אגמון החולה". לאגמון יש הצלחה גדולה בהחזרת מיני בעלי חיים שנעלמו, בהפיכת המקום לתחנת חנייה למיליוני עופות נודדים בעיתות האביב והסתיו, ובהתחדשותה של צמחיית ביצות יפה ביותר. על האגמון המוצלח (וגם על בעיות) במצגת הקרובה.
חוף פלמחים

חוף פלמחים

חופי ארצנו - אלה הנושקים לים התיכון, מלאים באתרי טבע ונוף מכל הסוגים והמינים: בחלקם נוכל מצוא חופי כורכר שהים פיסל אותם באמנות, בחלקם הם מצמיחים פרחים ייחודיים, במקומות רבים נותרו שרידיהם של מקומות ישוב בני מאות ואלפי שנים וכך הלאה והלאה - מגוון עצום של נושאים. וכמו כל אלו - כזה הוא גם חוף פלמחים, במרכזו נמתח אפיק נחל שורק, שבחורפים רבים זורם בעוז, בסמיכות אליו ישנה גבעה עליה צומח ופורח איריס ארגמני (הגדל רק ברצועת החוף), ובנוסף יש לו עוד מאפיינים נאים שונים, אתם מוזמנים לטיולנו באזור, ואם לא בפועל, לפחות בעזרת המצגת.
כברי - סביב סביב

כברי - סביב סביב

קיבוץ כברי יושב בצומת הכבישים 89 (נהרייה מעלות) וכביש 70 (צומת יאסיף - שלומי), בשטחים החקלאיים של הקיבוץ נחפרו ונחשפו שרידי ארמון רב תפארת מן התקוםה הכנענית (כמעט 4000 שנה לפני זמננו), אולם המצגת אינה עוסקת בארמון זה בלבד, אלא משתמשת בכברי כנקודת ציון לחבל ארץ שבתוכו עשרות אתרי נוף, זיכרון וארכיאולוגיה, ואת כל אלו תפגשו במצגת שלפניכם.
הנעמן לכל אורכו

הנעמן לכל אורכו

זוהי מצגת המשך למצגת על שמורת עין אפק שהיא שמורה "ביצתית" שניזונה ממי עינות הנעמן. אך הנעמן אינו מסיים את חייו כאן אלא ממשיך לזרום עוד כמה קילומטרים נאים עד שהוא נשפך לים באזור מפרץ עכו. מצגת זו מלווה אותו בדרכו מעין אפק עד המפגש עם הים.
הגלבוע - לא רק איריס

הגלבוע - לא רק איריס

איריס הגלבוע הינו פרח יפהפה מסידרת איריסי ההיכל, הוא אנדמי (ייחודי לאזור מסויים בלבד) לגלבוע, ולעת פריחתו נערכת לאזור הפריחה "עלייה לרגל" המונית. ואולם - אני מנסה להראות במצגת זו שלגלבוע וסביבתו הקרובה יש הרבה מה להציע לכל אורך השנה, ולא רק בעונת פריחת האיריס.
בקעת בית נטופה

בקעת בית נטופה

המצגת מתארת את נופיה של בקעת בית נטופה בעונות השנה השונות, ואת האתרים שמסביבה בארבעת רוחות השמיים, ומציעה מסלולי טיול ייחודיים להכרתם.
שבי ציון

שבי ציון

מושב שבי ציון ממוקם בגליל המערבי על הכביש שבין עכו לנהריה, ויש בו כמה אתרים ששווים ביקור.
מזכרת בתיה

מזכרת בתיה

סיור במושבה הוותיקה (נוסדה ב 1883), ביקור במוזיאון המושבה, בבתי חקלאים, בבית הקברות המיוחד ועוד.
טבריה - מאז ועד היום

טבריה - מאז ועד היום

טבריה ידועה כעיר המקובלים, וככזאת יש בה כמה וכמה אתרי קבורה וקדושה המשוייכים לרבנים וצדיקים שונים, אך טבריה נוסדה שנים רבות לפני דורות הצדיקים הנ"ל, ובשנים האחרונות הולכת ונחשפת העיר הרומית על חומתה, שעריה, התיאטרון שלה וכו' וכו', וכך גם אתרים יותר מאוחרים, ולידם עיר מודרנית בת זמננו. אנו יוצאים לסיור בעיר היפה והמנומנמת הזו, השוכנת על שפת הכינרת כשמעליה הילה של קדושה.
תל-אביב - 100 שנה להיווסדה

תל-אביב - 100 שנה להיווסדה

תל אביב נוסדה ב 1909 על החולות שמצפון ליפו,, המצגת מרפרפת ע"פ העיר ומדגישה כמה אתרים, מבנים וכד' המכתיבים את אופייה של העיר.
בית הכנסת הטוניסאי בעכו

בית הכנסת הטוניסאי בעכו

כמו ברוב ערי ישראל, גם בעכו יש בתי כנסת שונים המשוייכים לעדות השונות, ובכך אין שום דבר מיוחד, אבל בית הכנסת של העדה הטוניסאית בעכו הינו יוצא דופן מבחינת עיטוריו. בית הכנסת בנוי בשלוש קומות, וכולן מכוסות, "מן הרצפה ועד הטפחות" בציורי קרמיקה צבעוניים ושובי עין. אין טעם להכביר מילים, ומן הראוי למהר ולפתוח את המצגת, לראות את מה שבית הכנסת מציע, ולקרוא מי עומד מאחורי היוזמה הזו וכיצד זה מתבצע, צאו לדרך...
עכו - 4000 שנות היסטוריה

עכו - 4000 שנות היסטוריה

מצגת מקיפה על עכו, הסוקרת את תולדותיה ומבקרת באתריה של עכו, הן אלו התת-קרקעיים, שהם שרידי העיר הצלבנית המדהימה שהתקיימה כאן עד לפני כ 800 שנה, כשאז נכבשה ונהרסה ברובה ע"י הממלוכים, והן העיר העל-קרקעית שחלקה, מה שנמצא בתוך החומות, הינה עותמנית ברובה, ועד העיר בת זמננו. המצגת מבקרת בכל האתרים בעלי החשיבות ההיסטורית והעכשווית של העיר הימרשימה הזו, שאף זכתה להיות "אתר מורשת עולמי" מטעם יונסקו.
שחזור בית שוקרי בעכו

שחזור בית שוקרי בעכו

בעכו העתיקה שרדו כמה בתים, או דירות, שקושטו בראשית המאה הקודמת בציורי קירות ותקרות יוצאות דופן ביופיין. שניים ממבנים אלו - בית משפחת שוקרי לשעבר, ובית וויצו הסמוך נרכשו ע"י היזם אורי ירמיאס (הידוע בכינויו "אורי בורי") שוחזרו בצורה מרשימה והפכו להיות מלון בוטיק "האפנדי". במשך כמעט שנתיים עקבתי אחר עבודת שחזור הציורים בבית שוקרי, והנה לפניכם מצגת המנציחה את העבודה הנהדרת הזו.
חדרה בת 120

חדרה בת 120

חדרה חגגה 120 שנה לייסודה, ואני ערכתי מסע בכמה מאתריה כמו מוזיאון העיר, ביתם המשוחזר של משפחת פיינברג ועוד, ומתוכם ניתן ללמוד על קורות הקמתה של העיר.
ראשון לציון 1 - גן המושבה.

ראשון לציון 1 - גן המושבה.

ראשון לציון נוסדה ב1882 וכבר הספיקה לחגוג את יום הולדתה ה 131!!! יצאתי לסקר את העיר ומצאתי חומר רב מאוד, כך שנאלצתי לחלקו לשתי מצגות: הראשונה - זו שלפניכם עוסקת בעיר הישנה, ומראה את אותם אתרים שפרנסי העיר טרחו לשמר לדורות הבאים, והם רבים למדי, ובמצגת השנייה נראה את אתרי העיר החדשה.
ראשון לציון 2 - העיר החדשה

ראשון לציון 2 - העיר החדשה

ראשון לציון נוסדה בשנת 1882 (והיא כיום [2013] בת 131 שנה). העיר החדשה משופעת בגנים, בפסלים באנדרטאות וכד', ובמצגת זו - השנייה מבין שתיים, אני מנסה לסקור את כל אלה, לאחר שבמצגת הראשונה סקרתי את מה שמשמרת העיר מימי הקמתה.
Caesearea

Caesearea

Herods wonderful town
Visitor Hit Counter

בניית אתרים - ארטוויז'ן בע"מ